ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արփինե Հովհաննիսյանը հուլիսի 6-ին ընդունել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին:
Ողջունելով հյուրին՝ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը կարեւորում է Միացյալ Թագավորության հետ փոխգործակցության խորացումը երկկողմ եւ բազմակողմ ձեւաչափերով: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը հայ-բրիտանական միջպետական կապերի զարգացման եւ ընդլայնման համատեքստում արժեւորել է խորհրդարանական դիվանագիտության դերը եւ բարձր է գնահատել երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ ձեւավորված արդյունավետ համագործակցությունը: Այդ համատեքստում Արփինե Հովհաննիսյանն անհրաժեշտ է համարել խորհրդարանական բարեկամական խմբերի միջեւ շփումների ակտիվացումն ու փորձի փոխանակումը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են Միացյալ Թագավորության դեսպանության հետ առկա նպաստավոր համագործակցությանը: Արփինե Հովհաննիսյանը կարեւորել է դեսպանության կողմից Հայաստանում իրականացվող նախաձեռնությունները, անդրադարձել հատկապես ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների զարգացմանն ուղղված ծրագրի արդյունավետությանը:

On July 6, the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Armenia-Great Britain Friendship Group Arpine Hovhannissyan received Judith Farnworth, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia.
Welcoming the guest, Arpine Hovhannisyan has underlined that Armenia highlights the deepening of cooperation with the United Kingdom in bilateral and multilateral formats. In the context of the development and expansion of Armenian-British inter-state relations the RA NA Deputy Speaker evaluated the role of the parliamentary diplomacy and highly assessed the effective cooperation formed between the parliaments of the two countries. In that context Arpine Hovhannisyan considered necessary the activation of the contacts between the parliamentary Friendship Groups and the exchange of experience.
In the course of the meeting the sides touched upon the favourable cooperation existing with the Embassy of the United Kingdom. Arpine Hovhannisyan emphasized the initiatives being implemented in Armenia, and especially referred to the efficiency of the project for the RA National Assembly capacity-building.